Tilburg.

Być może niektórzy z Was wiedzą już (choćby z mojego drugiego bloga - Szczęśliwy minimalista), że przeprowadziłem się na jakiś czas do Holandii, a konkretnie do miasta Tilburg. Dlatego też częściej będę wrzucał fotki pozbawione gór, za to z większą ilością wody ;)
Sam Tilburg jest miastem stosunkowo młodym, którego rozkwit spowodował rozwój włókiennictwa. Miasto jest czyste, pełne szerokich dróg dla rowerów, specyficznych, holenderskich domów i wielu potężnych fabryk i magazynów. Mam nadzieję, że uda mi się pokazać to miasto z jak najciekawszej strony, wraz z kolejnymi wpisami o nim!

Mariakerk - kościół w Tilburgu, gdzie w każdą niedzielę można udać się na Mszę Św. po polsku. 
Szerokie, dobrze oznaczone i oświetlone nocą drogi rowerowe.


Mnóstwo mew, żarłocznych i ruchliwych.

Gęsi mają zawsze pierwszeństwo!

Sztuka nowoczesna jest w Holandii bardzo ceniona, graffiti zapewne też ;)

Specyficznej urody wieżowce.

Piękne, klasyczne auta często mieszają się z najnowszymi, zaawansowanymi technologicznie sprzętami (w Tilburgu znajduje się fabryka Tesli)

Koty w oknach, prawie jak w Polsce! :)

Holendrzy mają upodobanie w ozdabianiu na różny sposób parapetów. Myślę, że poświęcę temu osobny wpis, kiedy uzbieram odpowiednią kolekcję zdjęć do fotoreportażu :)

Komentarze

 1. Gęsi wymiatają:) A miasto na Twoich zdjęciach ma swój urok, tak inne, a jednak tak podobne do polskich miasteczek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gęsi zaskoczyły mnie totalnie, zatrzymują cały ruch, jak przechodzą :) A przechodzą powoli, majestatycznie, ciągle gęgając ;) Dziękuję za wizytę u mnie! :)

   Usuń
 2. To zdjęcie z gąskami jest po prostu cudne! W ogóle strasznie duże się wydają. Ja też bym się zatrzymała, bo chyba bym się bała im przeszkodzić w tym marszu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo te gąski SĄ duże ;) Wszyscy im ustępują, samochody, rowery, motocykle i nawet autobusy miejskie - gęsi królują! ;)

   Usuń
 3. Co to Swiete Gesi ? ;-) Jak w Indiach Krowy ?
  Fajny Blog ... Fajne Fotki
  Pozdrawiam z Wuppertal ( Niemcy )

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty